Místostarostka Odstrčilová: Dobrovolníci si zaslouží obrovské poděkování

24.05.2020 08:29

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - S ukončením nouzového stavu a rozvolňováním opatření přijatých v souvislosti s epidemií koronaviru se postupně vracíme k normálnímu životu. Velký podíl na tom, že se situaci ve Valašském Meziříčí podařilo zvládnout, mají také dobrovolníci a místní poskytovatelé sociálních služeb.

„Už 16. března zřídila Diakonie Valašské Meziříčíve spolupráci s radnicí a Dobrovolnickým centrem ADRA Valašské Meziříčí telefonní linku pomoci seniorům. Jejím prostřednictvím se pak organizovala přímá pomoc (nákupy potravin, dovoz léků…)všem potřebným. Nyní je však její provoz, stejně jako v případě linky zřízené městem, ukončen,“ sdělil tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Za dva měsíce provozu jsme v rámci zmíněné linky odpracovali okolo 50 hodin nejen vyřizováním dotazů, ale také koordinací dobrovolníků a další činností. I když oficiální provoz linky pomoci seniorům skončil 17. května, telefonní číslo Poradny pro pečující 734 698 906 je nadále funkční i pro případné zájemce o informace,“ shrnula Lenka Kostelná, vedoucí úseku podpory domácí péče Diakonie Valašské Meziříčí.
„Děkujeme městu a vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Valašské Meziříčí Nadě Šímové za podporu a vzájemnou spolupráci v době, kdy vše běželo velmi rychle. Myslím, že jsme zvládli rychle reagovat a pomoci tak obyvatelům Valmezu i širšího regionu,“ dodala Kostelná.
Za dva měsíce práce dobrovolníci místního centra ADRY ve spolupráci s Diakonií pomohli desítkám osob, zajistili přes sto nákupů, rozdali 2 200 roušek a také jinak pomáhali zejména seniorům.

„Nejen zaměstnanci Diakonie Valašské Meziříčí a dobrovolníci Dobrovolnického centra ADRA Valašské Meziříčí, ale také všichni ostatní, kteří během krize nezištně pomáhali potřebným, si zaslouží obrovské poděkování. I díky jejich skvělé práci se nám ve Valašském Meziříčí podařilo tuto nelehkou situaci zvládnout,“ nešetřila chválou místostarostka Zdislava Odstrčilová.
„Všichni věříme, že to nejhorší je už za námi. Zároveň ale víme, že se v případě potřeby dokážeme semknout a pomoci všude tam, kde je to potřeba. Díky za to,“ zdůraznila místostarostka.
Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Archiv KNZ