Místo restaurace vznikne na Jasence klub, který budou provozovat hasiči

16.09.2018 08:20

VSETÍN - Úpravu nájemného z nebytových prostor v budově čísla popisného 267 na pozemku č. 340 v katastrálním území Jasenka na roční nájemné 36 tisíc korun schválil vsetínští radní.

„V budově původně sídlila restaurace Moštárna, kterou provozovala Martina Zbranková od roku 2010. Její roční nájem činil 48 tisíc korun. Z důvodu odchodu na mateřskou dovolenou a ukončení živnosti podala podnikatelka výpověď nájemní smlouvy,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.

„Vhledem k tomu, že restaurace Moštárna sloužila obyvatelům Jasenky spíše jako komunitní centrum, než vyhledávané restaurační zařízení, stáli jsme před rozhodnutím, jak dál s budovou naložit. Vyvěsili jsme nabídku nájmu restaurace, bohužel se ale nepřihlásil žádná zájemce. Proto jsme se domluvili s místními hasiči, že tam zřídí klub, který bude komunitním centrem Jasenky,“ přiblížil místostarosta Tomáš Pifka s tím, že kdyby v místě restaurace nebyla, neměli by se lidé z místní části kde potkávat. Prostory Moštárny totiž byly posledním místem na Jasence, kde se ještě uskutečňoval spolkový život.

„Hasiči budovu nebudou využívat pro restaurační účely, byť tam možná budou čepovat pivo. Hlavně to bude místo, kde lze pořádat například schůze spolků a také aktivně trávit volný čas, neboť prostory jsou vybaveny stolem pro stolní tenis, stolním fotbalem, kulečníkem a společenskými hrami. Už to prostě nebude komerční záležitost, a proto jsme se rozhodli nájem snížit,“ řekl Tomáš Pifka.

Zároveň město dostalo výpověď z pálenice u Moštárny od vsetínského zahrádkářského svazu, který neměl na zajištění provozu dostatek personálních kapacit. Také jim konkurovala pálenice v Janové, která nabízí komplexnější služby. „Město Vsetín proto vyhlásilo záměr na pronájem zařízení s tím, že budoucí provozovatel si musí zajistit certifikaci na celním a finančním úřadě, potravinářské osvědčení a městu odvede pouze částku z litru stoprocentního lihu. Přihlásili tři zájemci, přičemž Filip Mareš nabídl nejvyšší cenu, a to 8,20 korun za litr vypáleného lihu,“ uvedla tisková mluvčí.

„Jsem rád, že jsme vybrali nového nájemce, protože pálenice na Jasence má dlouhodobou tradici. Z dětství si pamatuji, že jsme tam chodívali pálit a tamní páleničáři byli dobří,“ doplnil místostarosta s tím, že pálenice prošla v minulých letech modernizací, kotle už nejsou na dřevo, ale na plyn a radnice tam vybudovala novou jímku na výpalky.

Foto: www.mestovsetin.cz