Mírový běh zavítal do Rožnova, odhalena byla i slavnostní plaketa

04.08.2020 14:57

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Mezinárodní Peace Run neboli Mírový běh zavítal v pondělí 3. srpna do Rožnova pod Radhoštěm. Štafetový běh s hořící pochodní již proběhl přes více než 140 zemí světa. „Krátce po 16. hodině doběhla skupinka běžců na rožnovské Atletické hřiště Dany Zátopkové a po krátkém programu, ve kterém byla mimo jiné i odhalena slavnostní památeční plaketa Mírového běhu v Rožnově, pokračovali běžci po cyklostezce směrem na Valašské Meziříčí,“ informoval Marek Havran z rožnovské radnice.

Peace Run, tedy Mírový běh, je výjimečná sportovní a společenská událost, která se koná již od roku 1987 a je slavnostně zahajována před budovou OSN v New Yorku. Poté mezinárodní tým běžců přináší planoucí pochodeň míru a harmonie v průběhu osmi měsíců do více než 80 zemí světa. Také v letošním roce je na seznamu zemí i Česká republika.
Běžci v České republice začali na východě republiky v sobotu 1. srpna v Jablunkově a postupně se dostanou přes celou zemi až na západ republiky do Františkových lázní (16. srpna). Do Rožnova dorazila skupinka běžců v pondělí 3. srpna krátce po 16. hodině. Společně s místními dětmi si účastníci běhu popovídali o běhu samotném a o jeho významu, zahráli si hry i oběhli symbolický okruh na atletickém oválu na hřišti Dany Zátopkové.
V rámci programu byla odhalena slavnostní památeční plaketa Mírového běhu v Rožnově, díky které bylo hřiště Dany Zátopkové vyhlášeno Mírovým květem.
„V České republice si tímto způsobem každoročně předá pochodeň z ruky do ruky přes milion lidí. Jsme proto velmi rádi, že běh zavítal také k nám a my jsme se k této hezké akci rádi přidali,“ řekl místostarosta Rožnova Jan Kučera, jenž se rožnovské části běhu sám zúčastnil a dovedl běžce na Atletické hřiště Dany Zátopkové.

Zdroj a foto: Měú Rožnov pod Radhoštěm