Mírový běh bude mít zastávku i v Rožnově

25.07.2020 09:59

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - V pondělí 3. srpna zavítá do Rožnova pod Radhoštěm mezinárodní Mírový běh. „Jedná se o štafetový běh s hořící pochodní, který již proběhl přes více než 140 zemí světa. Běžci doběhnou v 16 hodin na Atletické hřiště Dany Zátopkové a po krátkém programu poběží po cyklostezce ve směru na Valašské Meziříčí,“ uvedla tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Tato výjimečná sportovní a společenská událost se koná od roku 1987 a je slavnostně zahajována před budovou OSN v New Yorku. Poté mezinárodní tým běžců přináší planoucí pochodeň míru a harmonie v průběhu osmi měsíců do více než 80 zemí světa. Tímto způsobem si každoročně předá pochodeň z ruky do ruky přes milion lidí. S Mírovou pochodní můžou zájemci běžet, nebo ji na chvíli podržet a vložit do ní své přání pro ostatní. 
V České republice se v letošním roce místo původně plánované celoevropské trasy, běží speciální trasa, v termínu od 1. do 16. srpna. Trasa začíná v nejvýchodnějším bodu České republiky v Jablunkově 1. srpna a končí ve Františkových Lázních 16. srpna. Přijďte přivítat a povzbudit běžce, kteří se dobrovolně vydali na dlouhou cestu symbolizující přátelství, porozumění a mír. Více na www.mirovybeh.cz.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Rožnov pod Radhoštěm