Ministr školství Gazdík diskutoval s učiteli i sportovci

31.03.2022 07:21

VSETÍN – Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík navštívil na Den učitelů 28. března Vsetín. Během dopoledne si stihl prohlédnout základní školu v Rokytnici, podiskutovat s pedagogy a sportovci a navštívit i vsetínské tranzitní centrum pro ukrajinské uprchlíky.

Petra Gazdíka, kterého doprovázel místostarosta pro školství Tomáš Pifka, nejprve v amfiteátru rokytnické školy přivítalo více než 400 jejích žáků a pedagogický sbor. Ředitel školy Hynek Hromada představil ministrovi činnost školy, jež se mimo jiné, stejně jako ta v Bánově, kde Gazdík učil, zapojuje do projektu Globe. Ministr při této příležitosti nezapomněl všem pedagogům popřát k jejich svátku, nechyběla ani fotografie s celým učitelským sborem, ale i diskuse nad aktuálními tématy, která se současného školství dotýkají. Následovala prohlídka odborných učeben, jež loni vznikly v rámci projektu polytechnického vzdělávání a přišly na více než dvacet milionů korun. Poté už ministr zamířil na Maštaliska, kde jej čekalo setkání s vedením města a zástupci škol zapojených do projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání i se zástupci vsetínských sportovních klubů.
Na přetřes přišla témata dalšího rozvoje školství, začleňování ukrajinských uprchlíků do vzdělávacího procesu a role státu v této problematice včetně financování sportovních klubů a jejich činnosti.
„Jsem rád, že ministr Gazdík přijal mé pozvání a mohli jsme mu tak představit nejen nové vybavení ZŠ Rokytnice, ale seznámit jej i s úspěšným projektem sportovního školství, kdy zkušení trenéři docházejí učit tělocvik na první stupeň základních škol. Myslím si, že i ze setkání s pedagogy a sportovci si odnesl řadu podnětů, které by mohl ve své práci pro jím vedený resort využít,“ uvedl místostarosta Tomáš Pifka.

Poslední ministrovou zastávkou na vsetínské návštěvě byla prohlídka tranzitního centra pro uprchlíky v prostorách Domu kultury a seznámení se s jeho fungováním.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městský úřad Vsetín