MHD Valašské Meziříčí se může propojit s krajskou veřejnou dopravou

11.06.2020 07:51

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Zlínský kraj aktuálně připravuje plán integrace veřejné dopravy. „Jeho součástí má být také propojení s městskou hromadnou dopravou (dále MHD) v jednotlivých městech. Tuto myšlenku podporuje i Valašské Meziříčí, které je díky své poloze dopravní křižovatkou tří krajů,“ uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Začátkem června jsme se na Krajském úřadě Zlínského kraje zúčastnili jednání na téma integrace MHD v rámci krajského plánu pro veřejnou dopravu od roku 2021. Hlavní myšlenkou celého projektu je umožnit cestujícím přepravu napříč Zlínským krajem na jednu jízdenku a to i v případě volby různých dopravních prostředků – autobus, vlak – a také dopravců, kteří zde působí,“ nastínil připravovanou novinku Robert Stržínek, starosta Valašského Meziříčí s tím, že do systému má být zahrnuta i MHD v jednotlivých městech napříč krajem.

Valašské Meziříčí provozuje vlastní MHD, která by měla po výběru nového dodavatele v roce 2021 opět jezdit pro cestující zdarma. Jen v roce 2019 přepravila bezmála milion osob.
„Krajský plán integrace veřejné dopravy samozřejmě podporujeme. Nyní je třeba domluvit podmínky a finanční plnění mezi jednotlivými městy, dopravci a krajem tak, aby vyhovovaly všem zúčastněným stranám. Věřím, že chystaná integrace veřejné dopravy povede k jejímu většímu využití cestujícími a zároveň přispěje ke snížení zátěže, kterou pro Valašské Meziříčí představují osobní automobily,“ je přesvědčen starosta Stržínek.
Vlastimil Langer

Zdroj: Městský úřad Valašské Meziříčí
Ilustrační foto: Archiv KNZ