Mezinárodní atletický mítink představí zajímavé sportovce

27.01.2019 08:24

OTROKOVICE - METAL-PS mezinárodní atletický mítink mládeže a dospělých OTROKOVICE 2019 se uskuteční v Městské sportovní hale Otrokovice ve středu 30. ledna.

„Po roční odmlce se do zrekonstruované Městské sportovní haly vrací světová atletika. Tradičně se v dopoledních hodinách uskuteční přebory škol (40 y, 40 y překážek, skok vysoký, skok daleký), hlavní odpolední program pak zahájí přípravky, na které naváže mítink s čistě skokanskou skladbou disciplín (skok vysoký, skok daleký, trojskok, skok o tyči). Akce nabídne spojení mládežnické a vrcholové atletiky, děti tak přímo v akci uvidí reprezentanty nejen ČR, ale dalších zemí, z nichž některé uvidíme v Otrokovicích poprvé,“ sdělil za organizátory,“ sdělil za organizátory Michal Petřík.  

Hvězdami mítinku budou rumunský trojskokan Marian Opera, medailista z OH a MS, česká skokanka o tyči Amálie Švábíková, juniorská mistryně světa, kterou doplní mj. Romana Maláčová a Justina Smietanka. Ve výšce se můžeme těšit mimo jiné na Jamala Wilsona z Baham, Priscillu Frederick z Antiguy, Nauraje Randhawu z Malajsije, v dálce se představí Jessie Gaines z USA, spolu s ukrajinkami Tatianou Holovchuk a Oleksandrou Levchenko.

Se souhlasem rodiny a mateřského klubu nedávno zesnulého pana Josefa Sečkáře, managera, trenéra a skvělého kamaráda, bude soutěž v trojskoku při letošním mítinku vypsána jako I. ročník Memoriálu Josefa Sečkáře!

„Je nám velkou ctí vzdát tímto způsobem hold člověku, který byl dlouhá léta duší brněnské i české atletiky a se svými závodnicemi dosáhl mnoha skvělých úspěchů,“ dodal Michal Petřík.
Vlastimil Langer