Městský úřad v Rožnově se chystá na komunální i senátní volby

21.08.2018 13:24

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - I v Rožnově pod Radhoštěm se začátek října ponese v duchu voleb, a to nejen komunálních, ale také voleb senátních. „Ve dnech 5. a 6. října 2018 budou občané Rožnova pod Radhoštěm rozhodovat o tom, kdo se pro nadcházející čtyři roky stane zastupitelem města Rožnov pod Radhoštěm. Současně budou mít možnost rozhodnout, kdo usedne na příštích šest let do senátorského křesla za volební obvod Vsetín,“ informoval tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Zatímco v roce 2014 se o členství v rožnovském zastupitelstvu ucházelo jedenáct volebních stran, letos jich bude celkem devět. „K šestici volebních stran, které kandidovaly i v roce 2014 (ANO 2011, ČSSD, KDU-ČSL, Nezávislí Rožnováci, ODS a Zdravý Rožnov), přibyly nově volební strany Nezávislí a Soukromníci, Piráti a SPD. Svou vlastní kandidátku naopak již nepodaly do komunálních voleb politické strany KSČM, Moravané, SNK Evropští demokraté, TOP 09 a politické hnutí STAN,“ uvedla vedoucí odboru kanceláře starosty MěÚ Rožnov Veronika Janíková.

Až do 5. září budou mít zaregistrované volební strany možnost delegovat za svou stranu jednoho člena a jednoho náhradníka do tzv. okrskových volebních komisí (OVK). „Území města Rožnov pod Radhoštěm je rozděleno celkem na 14 volebních okrsků, do kterých jsou zařazeni občané Rožnova pod Radhoštěm podle adresy svého trvalého pobytu. Pro každý volební okrsek je příslušná samostatná OVK, která dohlíží nad řádným průběhem hlasování ve volební místnosti a sčítá hlasy. V letošních volbách se na sčítání hlasů bude podílet minimálně 150 členů OVK,“ vypočítala Janíková.

„Při 100% účasti může k podzimním volbám dorazit téměř 13 800 oprávněných voličů. Hlasovací lístky pro tyto voliče musí být ze strany městského úřady rozeslány do jejich poštovních schránek nejpozději do 2. října 2018. Stejně jako v předchozích volbách bude se vkládáním hlasovacích lístků pro komunální i senátní volby do doručovacích obálek a s razítkováním úředních obálek pomáhat Klub seniorů Rožnov pod Radhoštěm, z. s,“ uzavřela Veronika Janíková.    

Bližší informace ke komunálním i senátním volbám v Rožnově pod Radhoštěm najdete na webových stránkách města Rožnov pod Radhoštěm (zde). S jednotlivými kandidáty se můžete seznámit na webových stránkách Českého statistického úřadu www.volby.cz

Vlastimil Langer