Městský úřad bude kvůli koronaviru otevřený jen dva dny v týdnu na pět hodin

24.10.2020 09:32

KROMĚŘÍŽ - Městský úřad v Kroměříži na základě středečního usnesení vlády, jehož cílem je snaha zpomalit šíření koronaviru, opět omezuje úřední hodiny pro veřejnost. V době od 22. října do 3. listopadu budou budovy městského úřadu otevřené jen v pondělí a ve středu vždy od 8:00 do 10:00 a od 14:00 do 17:00.
„I na tuto dobu budou preferováni objednaní klienti. Prosíme proto občany, aby bez předchozího objednání na úřad nechodili a vyhnuli se frontám, ve kterých jim hrozí vysoké riziko, že se nakazí,“ uvedla tajemnice městského úřadu Veronika Škrabalová.

Podle ní je toto opatření nezbytné i s ohledem na to, že nákaza koronavirem se šíří i mezi zaměstnanci městského úřadu. V ostatních hodinách v úřední dny (tedy v pondělí a ve středu) a v úterý, ve čtvrtek a v pátek bude úřad pro veřejnost uzavřen. „Klient bude v tuto dobu obsloužen výjimečně po předchozí telefonické či e-mailové žádosti a pouze v nezbytně nutných případech. Odůvodněnost takové žádosti posoudí vždy vedoucí příslušného odboru či útvaru městského úřadu,“ řekla Škrabalová.

Neruší se však již objednané a potvrzené schůzky. „Občané by ale sami měli ve vlastním zájmu zvážit, zda se za současné nepříznivé epidemické situace na úřad vydají, nebo jestli si raději jednání nepřeloží na pozdější termín,“ doplnila Škrabalová.
„Městský úřad zatím kvůli nákaze či karanténě omezil provoz stavebního úřadu, konkrétně jeho oddělení územního rozhodování a stavebního řádu. Ostatní odbory vyřizují agendy pro veřejnost bez omezení, samozřejmě za dodržování veškerých nezbytných hygienických pravidel,“ řekl tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Upřednostňována je nadále komunikace na dálku. Lidé by měli chodit na úřad jen tehdy, pokud jejich záležitost nelze vyřídit jinak než osobně. Úředníky mohou kontaktovat e-mailem či telefonicky (viz kontakty na webu města: https://v3.kadlecelektro.cz/obj/index.php?id=101). Uzavření budov úřadu mimo zmíněných pěti hodin se týká i kontaktního místa veřejné správy Czech POINT a také podatelny. V době, kdy bude úřad uzavřen, mohou lidé písemnosti odevzdat na budově C do poštovní schránky, která byla zřízena pro tyto účely.

Kompletní přehled opatření přijatých kvůli epidemii koronaviru je na webu vlády https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/.
Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Kroměříž
Ilustrační foto: Archiv KNZ