Městský objekt na Benešově nábřeží prošel revitalizací a sjednocením vizuálního stylu prodejen

18.06.2020 11:46

ZLÍN – Revitalizace městských nebytových prostor v ulici Benešovo nábřeží je téměř u konce. V těchto dnech na objektu občanské vybavenosti, který je ve Zlíně známý jako „středisko kurzů“ probíhají dokončovací stavební práce.

„Nezbytná péče o budovu v majetku města si vyžádala investici ve výši bezmála 2,4 milionu korun včetně DPH. V budoucnu kromě vizuálního zlepšení přinese i nemalé úspory při provozu budovy,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

„Předmětem oprav byla výměna letitých výkladů, dveří a oken, včetně provedení lokálních oprav fasády. Díky revitalizaci dojde nejen k zásadnímu zlepšení vzhledu budovy, ale především k úsporám za vytápění vnitřních prostor v tomto objektu,“ uvedl náměstek primátora pro majetek a rozvojové plochy Pavel Brada.

Magistrát chce systematicky rekonstruovat městské bytové i nebytové prostory. „U tohoto objektu jsme rovněž chtěli docílit redukci vizuálního smogu a poprvé ve spolupráci s Vizuálním smyslem uvedli do života jednotný vizuální styl prodejen. Máme v plánu pokračovat na dalších budovách v majetku města “ dodal Pavel Brada.

Akce Revitalizace městských nebytových prostor v ulici Benešovo nábřeží probíhala postupně ve třech etapách, v červenci loňského roku, letos pak v květnu a červnu. Dokončována je díky spolupráci všech zainteresovaných subjektů s významným předstihem právě nyní.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Magistrát města Zlína