Městské lesy vysázely přes 120 tisíc stromků, nabízejí palivové dřevo za zvýhodněné ceny

09.05.2020 07:47

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Více než 120 tisíc nových stromků stihli do konce dubna zasadit pracovníci Městských lesů Rožnov pod Radhoštěm.

„Na místech, kde byly holiny po kůrovcové kalamitě, vysazovali pracovníci rožnovských městských lesů buk, dub, javor, modřín, jilm a jedli. Zároveň městské lesy přinášejí občanům z Rožnova i okolí zajímavou nabídku palivového dříví různých délek,“ informoval Marek Havran z rožnovské radnice.

„V letošní první fázi zalesňování holin, které vznikly po likvidaci kůrovcem zasažených smrků, jsme do konce dubna letošního roku zvládli zasadit téměř 121 tisíc stromků. Podařilo se to i přesto, že jsme byli kvůli koronavirové pandemii nuceni zrušit výzvu široké veřejnosti o pomoc se zalesněním holin a mohli jsme využít jen úplné minimum těch, kteří se přihlásili, že chtějí pomoci. Co se týče sazenic, sadili jsme buk, dub, javor, modřín, jilm a jedli,“ uvedl jednatel společnosti Městské lesy Rožnov Rostislav Polášek, jenž byl mile překvapen, kolik zájemců o pomoc se sázením se mu přihlásilo.
„Po výzvě, kterou se nám podařilo dostat do médií, jsme byli opravdu mile překvapeni, kolik zájemců nám chtělo pomoci se sázením. Bohužel, kvůli omezením souvisejících s koronavirovou pandemií jsme nemohli pomoc využít tak, jak bychom potřebovali a využili jsme jen malou část dobrovolníků. Poděkovat bychom ovšem chtěli všem, kteří pomohli i těm, kteří se přihlásili, a my je nemohli využít. Doufám, že se potkáme na podzim, kdy chystáme další zalesňování a pokud to bude možné, určitě budeme počítat s každým dobrovolníkem,“ doplnil Rostislav Polášek. 

Od 1. května zároveň městské lesy obnovily výrobu štípaného dřeva a pro občany Rožnova i okolí je nyní připravena akční nabídka, na prodej je smrkové dřevo v různých délkách.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Ilustrační foto: Archiv KNZ