Městské lesy obnovují kůrovcové holiny, obracejí se i na veřejnost

06.02.2020 14:29

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Až desetinásobně větší počet sazenic stromů oproti minulým letům plánuje vysadit společnost Městské lesy Rožnov v roce 2020. Oproti minulým letům, kdy to bylo kolem 10, maximálně 15 tisíc stromků ročně, plánují letos Městské lesy Rožnov vysadit až 200 tisíc sazenic. Na vině je velmi špatná situace kvůli kůrovcové kalamitě, která v posledních letech drtivě zasáhla celou zemi. Sázet se v Rožnově bude ve dvou vlnách, první z nich bude přibližně od března do května, druhá vlna pak přijde na řadu na podzim od konce září do listopadu. Sázet se budou především buk, jedle, dub, javor a jilm.

V souvislosti s razantním navýšením počtu sazenic, které mají zajistit dlouhodobou obnovu lesa po kůrovcové kalamitě, se Městské lesy Rožnov obracejí s žádostí o dobrovolnickou pomoc také na širokou veřejnost. „Uvítáme jakoukoliv pomoc například organizací, spolků, organizovaných skupin, které by chtěly dobrovolně pomoci s obnovou lesa a sázet stromky. Uvítáme však také pomoc při odklízení klestí. Budeme rádi za jakoukoliv výpomoc v jarní i podzimní vlně sázení,“ řekl Rostislav Polášek, jednatel společnosti Městské lesy Rožnov.

Zájemci z řad jednotlivců, ale ideálně z řad organizovaných kolektivů, zájmových sdružení, spolků aj. se mohou informovat přímo u jednatele Městských lesů Rožnov Rostislava Poláška (mobil: 739 247 830), případně na webu městských lesů www.mlroznov.cz

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: MěÚ Rožnov p/Radhoštěm, Marek Havran