Městská policie získá dva nové ukazatele rychlosti automobilů

27.04.2020 07:13

KROMĚŘÍŽ - Městská policie letos získá dva nové ukazatele okamžité rychlosti motorových vozidel.
„Budou instalovány v lokalitách, kde nám stávající měření prokázala, že řidiči zde rychlost překračují. Věřím, že informační ukazatele budou alespoň některé řidiče motivovat k tomu, že rychlost překračovat nebudou,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Podle ředitele městské policie Libora Kubiše budou data získaná z informačních ukazatelů okamžité rychlosti sloužit jako podklad pro případné častější měření rychlosti strážníky. „Naším cílem není represe, takže slušných řidičů se tato činnost nedotkne. Pokutován bude jen ten, kdo nejvyšší povolenou rychlost nedodržuje,“ dodal Kubiš.

„Radní rozhodli, že dva ukazatele okamžité rychlosti motorových vozidel dodá společnost Movibio z Bochoře na Přerovsku. Nabídla za oba přístroje cenu 325 tisíc korun. V ulicích města je nyní již instalováno sedm informativních měřičů rychlosti,“ sdělil tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Zařízení na měření rychlosti má městská policie od podzimu roku 2017. Podle Kubiše se strážníci zaměřují na problematická místa, kde informativní měřiče rychlosti ukazují, že řidiči zde rychlost překračují. Kontrolují tak vjezdy a výjezdy do města, hlavní ulice, ale i komunikace u škol a na sídlištích, kde kvůli vysoké rychlosti vozidel vzniká největší nebezpečí zranění chodců.
Vlastimil Langer
Zdroj a ilustrační foto: MěÚ Kroměříž