Městská policie si posvítí na parkování v ulici Vsetínská

14.12.2020 13:34

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Stále více řidičů nerespektuje zákaz stání, který platí na hlavním tahu městem – silnici I/57 v ulici Vsetínská. „Ohrožují tak nejen plynulost dopravy, ale zejména průjezd jednotek Integrovaného záchranného systému a cyklistů. Městská policie Valašské Meziříčí se proto zaměří na důslednější kontroly nevhodného parkování v této lokalitě,“ sdělil tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
Ulice Vsetínská patří k nejvytíženějším dopravním tepnám ve Valašském Meziříčí. Denně jí projedou tisíce vozidel. Zvlášť patrné je to ve špičkách, kdy se doprava ve městě zhušťuje. „Tomu nepřispívá ani jednání stále většího množství řidičů, kteří nerespektují zákaz stání podél ulice Vsetínská. Situace se v posledních dnech stává neúnosnou a ohrožuje provoz jednotek Integrovaného záchranného systému a také cyklistů,“ uvedl Jan Camfrla, ředitel Městské policie Valašské Meziříčí, podle nějž se strážníci důsledněji zaměří na kontroly respektování dopravního značení ve zmíněné ulici.
„Za uvedený přestupek můžeme příkazem na místě uložit pokutu do 2 000 a ve správním řízení až do 2 500 korun. Vyzýváme proto řidiče, aby k parkování využívali veřejná parkoviště, kterých je dostatek a nerespektováním zákazu stání neohrožovali další účastníky silničního provozu,“ uzavřel Jan Camfrla.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Valašské Meziříčí