Městská knihovna Otrokovice bude otevřena od středy 25. listopadu

24.11.2020 10:18

OTROKOVICE - V souladu s uvolňováním krizových opatření otevře Městská knihovna Otrokovice hlavní půjčovnu i pobočku na Baťově od středy 25. listopadu.
„Knihovna bude zpřístupněna klientům pouze po telefonickém objednání. Objednat se mohou na hlavní půjčovnu na telefonním čísle 577 934 113 a na pobočku Baťov na tel. 576 771 633,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Jana Raszková.
„Uvítáme, pokud zájemci o půjčení knih rovnou do telefonu nadiktují knihovnici tituly, o které mají zájem, aby jim je předem vychystala a pobyt v knihovně tak byl omezen na minimum. Pokud tak návštěvníci knihovny neučiní telefonicky, nahlásí je při příchodu. Volný pohyb po knihovně nebude nikomu umožněn. Jedna osoba si může vypůjčit maximálně pět knih,“ uvedla Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury, pod který otrokovická knihovna spadá. Dodala, že během 15 minut bude vstup umožněn pouze třem klientům. 
„Při vstupu do knihovny lidé musí mít nasazeny roušky a k dispozici bude také dezinfekce. Stále platí, že vracet knihy je možné do boxu umístěného ve vestibulu radnice. Upozorňuji, že v knihovně zatím nebude umožněno využívání internetu,“ dodala Barbora Šopíková.
Provozní doba Městské knihovny Otrokovice bude mít mírně upravený režim. 
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Otrokovice