Město zrekonstruovalo byty pro seniory

26.01.2019 08:29

VSETÍN - Vsetínská radnice opravuje městské byty, které slouží seniorům. V domech Pod Žamboškou skončily opravy čtyř bytů. „Modernizované byty nyní čekají na nájemníky. Rekonstrukce byla provedena u dvou bytů 2 + kk a dvou bytů 1 + kk, v domě 1579 a v domě 1580,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.
Domy s pečovatelskou službou čp. 1579 a 1580 v lokalitě Pod Žamboškou mají už více než 40 let a byty v nich jsou stále v původním stavu. Radnice se rozhodla byty pro seniory postupně opravovat.
 „Celkové náklady na rekonstrukci bytů činily 1,9 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Cena jednoho bytu se vyšplhala přibližně na 480 tisíc korun. Nyní jsou byty přizpůsobené seniorům a jsou vhodné i pro seniory se sníženou pohyblivostí,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová.
Radnice nechala v bytech vybourat původní bytová jádra, podlahy, původní kuchyňské linky, vany a WC. „Poté jsme vyzdili nové příčky, položili nové obklady včetně omítek, namontovali rozvody vody, elektroinstalace a vzduchotechniky. Položili jsme nové podlahy včetně podlahových krytin a také instalovali kuchyňské linky, sprchové kouty a toalety,“ přiblížil technik správy majetku Petr Šulák.
V roce 2019 plánuje radnice v domech Pod Žamboškou zrekonstruovat další čtyři byty. Opravy by měly být zahájeny na jaře.
Vlastimil Langer
Foto: www.mestovsetin.cz