Město vydává kalendář 2020 s tipy na zajímavé akce

16.01.2020 16:42

ROŽNOV p/RADHOŠTĚM - Tento programový sborník je zdarma k dispozici v Turistickém informačním centru města na Masarykově náměstí, ale také v hotelech a penzionech ve městě nebo třeba v Rožnovských pivních lázních nebo svíčkárně Unipar. Město vydává takovýto přehledný kalendář akcí pro turisty i Rožnovany popáté v historii. „V minulých sezonách, kdy jsme v roce 2016 s kalendářem akcí začali, jsme měli vesměs pozitivní ohlasy a také stále se zvyšující náklad. Postupně jsme se dostali až na nynějších patnáct tisíc výtisků,“ uvedl Martin Beníček, vedoucí Oddělení kultury a cestovního ruchu MěÚ Rožnov. Kalendář vhodně doplňuje podobný tištěný přehled, který už léta vydává rožnovské Valašské muzeum v přírodě pod názvem Valašský rok a který taktéž dostanete zdarma v Turistickém informačním centru. Brožurka na čtyřiceti stranách obsahuje bezmála 160 kulturně-společenských akcí všeho druhu, k tomu téměř čtyřicet výstav, najdeme tam legendární folklorní festivaly či úspěšné akce z posledních sezon. „Mezi vrcholy sezony 2020 budou jistě patřit například červencový Lázeňský výlet, kdy parní vláček přiveze své pasažéry do Rožnova, který se vrátí do lázeňských časů, jistě třetí ročník úspěšného Garden Food Festivalu v městském parku v polovině prázdnin nebo třeba Vánoce na náměstí a Vánoční jarmark v prosinci. Ale těch akcí je mnohem více a všechny jistě spolehlivě najdete v naší brožurce,“ upozornil na trháky roku destinační manažer rožnovské radnice Marek Havran. Chybět nebudou v roce 2020 ani úplné rožnovské novinky. „Jednou z nich budou o posledním červnovém víkendu Dny města, které ve dvou dnech přinesou spoustu zábavy pro všechny – koncerty hvězd včetně Anety Langerové, představení, workshopy či dětské aktivity včetně dětského dne,“ upozornil Marek Havran.

Kalendář akcí, ale také například webkamery z města i okolí a další důležité informace o ubytování, stravování ve městě, akcích a atraktivitách Rožnova, najdete na turistickém webu města www.visitroznov.cz.

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: MěÚ Rožnov p/Radhoštěm, Jitka Porubová