Město Vsetín v září otevře dotační programy pro sport a kulturu

26.07.2020 11:25

VSETÍN – Do 30. září přijímá vsetínská radnice žádosti o přidělení dotací v oblasti kultury a sportu na rok 2021. Zastupitelstvo projedná rozdělení dotací na prosincovém zasedání.
„Ve formuláři žádosti o dotaci došlo k jedné změně. Vykazování zaměstnanců bylo nahrazeno vykazováním trenérů,“ informoval místostarosta Tomáš Pifka s tím, že se v rozpočtu města předpokládá pro rozdělení dotací v oblasti sportu vyčlenění 12 milionů korun.
„Podporovány budou pravidelné celoroční činnosti v oblasti sportu, tělovýchovy a volného času zaměřeného na sportovní aktivity mládeže. Prioritu mají aktivity pro děti a mládež do 23 let,“ doplnil Pifka.

Rovněž v dotačním programu města v oblasti kultury je poslední termín pro podání žádosti 30. září. „V rozpočtu by pro tento program mělo být vyčleněno 2,82 milionu korun,“ uvedl místostarosta Pavel Bartoň. „Finanční podporu mohou žádat neziskové organizace, které působí na území města a věnují se kulturní činnosti. Dotace jim pomohou například se zaplacením nájmu, či energie v prostorách, kde uskutečňují svoji činnost,“ dodal Pavel Bartoň.

Zdroj: Měú Vsetín
Ilustrační foto: Archiv KNZ