Město Rožnov pod Radhoštěm nabízí brigádu lidem, kteří se ocitli ve finanční tísni

21.10.2020 13:45

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Rožnovská radnice nabízí několik pracovních míst lidem, kteří aktuálně nemohou vykonávat své stálé zaměstnání a mají zájem o přivýdělek.
„Pracovní náplní krátkodobé brigády bude především pomoc při očistě města. Zájemci se mohou hlásit na odboru správy majetku až do 3. listopadu,“ informovala tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.
Aktuální situace okolo nemoci COVID-19 zapříčinila, že mnoho občanů nemůže momentálně vykonávat své stálé zaměstnání. Město Rožnov pod Radhoštěm se rozhodlo těmto lidem podat pomocnou ruku.
„S kolegy jsme řešili jak lidem pomoci. Nabízíme formu krátkodobé brigády, která občanům může alespoň částečně pomoci s finanční situací, kterou musí aktuálně řešit. Jedná se převážně o fyzickou práci, avšak nikterak náročnou. My zajistíme lidem práci a přivýdělek a oni nám všem na oplátku pomohou zvelebit město, to mi přijde jako férová nabídka,“ uvedl starosta města Radim Holiš.
Brigádníci, kteří by měli zájem o tuto formu přivýdělku, budou převážně pomáhat s očistou města – čištění chodníků, odplevelování, sečení či odstraňování spadaného listí. Práce bude na dohodu o pracovní činnosti a zájemci se mohou přihlásit do 3. listopadu na odboru správy majetku u vedoucího oddělení komunálních služeb Miroslava Kováře.

Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Rožnov pod Radhoštěm

Ilustrační foto: Archiv KNZ