Město Rožnov hledá nového ředitele ZŠ Záhumení

04.06.2020 11:04

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Mimořádně se setkala ve středu 3. června Rada města, aby projednala současnou situaci ohledně konkursního řízení na místo ředitele ZŠ Záhumení.

„Tato základní škola se momentálně potýká s odchodem současné ředitelky a několika členů pedagogického sboru. Pro město je zásadní udržet školu v provozu, a proto byl prodloužen termín pro podání přihlášek,“ uvedla tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Rada města odsouhlasila prodloužení termínu pro podávání přihlášek do konkursního řízení ZŠ Záhumení do 14. června. „Chceme školu udržet v provozu a uděláme pro to maximum. I z tohoto důvodu prodlužujeme termín pro podání přihlášek. Chceme najít co nejvhodnějšího kandidáta, který do školy vnese stabilitu a pomůže s jejím restartem. Vyzývám jménem rady tedy všechny, kteří mají zájem o místo ředitele této základní školy, aby neváhali a určitě se přihlásili,“ řekl místostarosta Jan Kučera.

Základní škola zajišťuje vzdělávání žáků 1. – 5. stupně a nabízí rodinnou atmosféru. Zároveň se nachází v oblasti, kde se rozrůstá zástavba bytů a rodinných domů. ZŠ Záhumení je v provozu již od roku 1993, přičemž původně prostory sloužily jeslím a mateřské škole. Ve školním roce 2007/2008 se začaly 1. třídy vyučovat podle nového ŠVP, který nese název Tvořivá škola.

Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm

Ilustrační foto: Archiv KNZ