Město rozdá obyvatelům sazenice balkonových květin

11.05.2020 08:43

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Také letos se mohou obyvatelé městské památkové zóny těšit na tři sazenice balkonových květin, které jim pro jejich výsadbu věnuje město Valašské Klobouky.

„ Osázením květináčů do svých oken, balkonů či zahrádek mohou podpořit upravený vzhled a přívětivou atmosféru klobouckých ulic. Výdej sazenic bude probíhat ve středu 13. května od 13 do 17 hodin a ve čtvrtek 14. května od 13 do 15 hodin na zahradě radnice,“ informovala tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková. 

„Už pátou sezónu lidem darujeme symbolické tři sazenice jako základ pro jejich květinovou výsadbu, která zpříjemňuje návštěvníkům i obyvatelům dojem z našeho města. Na výběr opět dostanou mezi sazenicemi muškátů a petúnií,“ uvedl místostarosta Karel Ptáček.
„Pro bezplatný odběr bude stejně jako dříve stanovena podmínka, že květiny mají být pěstovány na veřejně viditelném místě, tedy například na balkoně, předzahrádce nebo okně do ulice,“ dodal místostarosta s tím, že pro domácí výsadbu obyvatel budou připraveny tři stovky sazenic.

S ohledem na aktuální epidemickou situaci bude při výdeji květin zapotřebí, aby lidé přicházeli v rouškách, použili u vstupu dezinfekci a dodržovali vzájemné rozestupy.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Valašské Klobouky