Město pracuje na revitalizacích sídlišť Luh a Rybníky

13.01.2019 10:57

VSETÍN - Po úpravách v sídlištích Jasenka, Sychrov a Rokytnice plánuje město v letošním roce pokračovat v obnově sídliště Luh, která tak poskočí do páté etapy. Současně radnice pracuje na projektu regenerace sídliště Rybníky. Informaci sdělila tisková mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.

V Luhu chce město opravit chodníky a zpevněné dlážděné plochy, komunikace a parkovací místa. Stavebních úprav se mají dočkat také dvě dětská hřiště, vybudovat se má multifunkční hřiště a venkovní fitness. Součástí projektu jsou i sadové úpravy.
 „Na regeneraci Luhu máme vypracován projekt. S realizací bychom mohli začít už na jaře. Stát bude celkem dvanáct a půl milionu korun,“ uvedl stavební technik radnice Josef Šťastný. Studii má město zpracovanou na regeneraci Rybníků. Letos by se měla vypracovat dokumentace pro územní rozhodnutí, která radnici přijde na 425 tisíc korun. „Jsme si vědomi kritických hlasů obyvatel Rybníků, kteří nás upozorňují na špatný stav sídliště. Proto obdobně jako v jiných částech města bude regenerace v příštích letech zaměřena na stavební úpravy a rekonstrukce místních komunikací, parkovišť, chodníků, veřejného osvětlení a zeleně. Dotkne se také dětských hřišť či úprav ploch pro kontejnery na komunální a tříděný odpad,“ dodal starosta Jiří Růžička.

Vlastimil Langer

Sídliště Luh. Foto: www.mestovsetin.cz