Město Kroměříž pomáhá nemocnici s hledáním lokality pro odběrové místo

23.10.2020 09:17

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice pomáhá Kroměřížské nemocnici se zajištěním lokality pro odběrové místo na testování obyvatel kvůli možnému nakažení onemocněním covid-19. „Kvůli současnému množství lékaři i hygieniky předepsaných testů i zájmu samoplátců o testování se nám tvoří fronty vozidel v ulicích u nemocnice. Rozhodl jsem se proto kontaktovat majitele kroměřížského výstaviště, který souhlasil s tím, že by odběrové místo mohlo být přesunuto z areálu nemocnice právě na výstaviště, kde je dostatek volných ploch,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.
Podle místopředsedy představenstva Kroměřížské nemocnice Petra Liškáře je areál výstaviště pro odběrové místo maximálně vyhovující. Liškář starostu informoval, že provoz odběrového místa na výstavišti bude v pracovní dny od 7 do 15 hodin, o víkendu bude nemocnice testovat pouze na stávajícím odběrovém místě, tedy v odběrové buňce vedle lékárny u výjezdu z nemocničního areálu. Liškář se na starostu e-mailem v této souvislosti obrátil ještě se dvěma prosbami.
„Uvítal by pomoc s dovozem odebraných vzorků, které budou uzavřené v boxu, takže nehrozí nebezpečí kontaminace. Nemocnice by také přivítala pomoc v podobě zapůjčení několika administrativních pracovníků pro obsluhu PC. Budeme prověřovat možnosti, zda a případně jak budeme moci prosbě pana místopředsedy představenstva vyhovět,“ uzavřel Němec.

Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Kroměříž
Ilustrační foto: Archiv KNZ