Město Hulín opět zaměstnává lidi na veřejně prospěšných pracích

06.06.2020 07:15

HULÍN – Sečení trávy, čištění obrubníků podél komunikací, příprava rekreačního střediska Ondráš v Rajnochovicích na sezonu… celou řadu činností zajišťují pracovníci, které město Hulín letos zaměstnává v rámci veřejně prospěšných prací (VPP).

„Aktuálně jich je pět, dvě ženy a tři muži a v těchto dnech jsou nasazeni na úklidové práce v Záhlinicích, což je místní část Hulína,“ informoval Zdeněk Dvořák z hulánské radnice. „Pracovní doba je 40 hodin týdně. Jejich odměny hradí z větší části Úřad práce, my se podílíme na odvodech na zdravotní a sociální pojištění,“ sdělil starosta města Roman Hoza s tím, že kromě finanční odměny dostávají tito pracovníci také stravenky.

Letošní projekt zaměstnávání pracovníků na VPP byl zahájen 3. května a potrvá do konce listopadu. V rámci měsíců se bude měnit i jejich náplň práce.
„Jestliže třeba teď uklízí komunikace, během léta se budou podílet na technickém zajištění koncertů na náměstí Míru. Snažíme se prostě tyto pracovníky využít tam, kde je zrovna potřeba,“ ujistil Zdeněk Váňa, technik z Odboru správy města, který má pracovní náplň lidí v rámci projektu VPP na starosti.

Město Hulín zaměstnává lidi na VPP dlouhodobě. Od roku 2006 umožnilo tento typ zaměstnání už 90 pracovníkům. Rozsah i druh činností, které vykonávají, je každý rok přibližně stejný.
„Vždy odpracují velký kus práce a šetří tak městu provozní náklady, s jejich nasazením jsme většinou velmi spokojení. Tento projekt proto hodnotíme jako úspěšný. Jak pro město, pro které tito lidé obstarají různé činnosti, tak pro samotné pracovníky, kteří dostanou možnost pravidelného výdělku u seriózního zaměstnavatele,“ konstatoval Roman Hoza.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Hulín

Aktuálně se lidé zaměstnaní na VPP zabývají úklidovými pracemi v Záhlinicích