Město dodá dezinfekci do místních částí, rozdávat ji bude i veřejnosti

13.04.2020 12:55

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice po Velikonocích dodá dezinfekční prostředky do místních částí a lahvičky s dezinfekcí bude rozdávat také občanům.
„Do místních částí půjde dezinfekce v úterý 14. dubna, vždy několik desítek litrů, podle velikosti místní části. Příští týden budeme rozdávat i lahvičky o objemu tři decilitry občanům,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Radnice obdržela 1000 litrů dezinfekce od státu, dalších 1000 litrů sama v těchto dnech koupila.
„Vybavili jsme dezinfekcí naše organizace včetně Kroměřížských technických služeb a také pracovníky společnosti Biopas, která zajišťuje svoz odpadů. Zbytek dezinfekce chceme rozdělit do zmíněných lahviček a rozdat občanům,“ dodal místostarosta Vratislav Krejčíř s tím, že o termínu a způsobu distribuce bude město občany informovat.

„Radnice již v tomto týdnu nechala dezinfikovat zastávky městské hromadné dopravy a také některá sportoviště a dětská hřiště. Kromě toho již představitelé města a další organizace rozdali dezinfekci obyvatelům městských bytů, hlavně seniorům a zdravotně postiženým, kteří patří mezi nejvíce ohrožené skupiny pandemií koronaviru,“ připomněl Jan Vonmdrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž