Město bude pokračovat v rozšiřování parkovišť na sídlištích

11.02.2017 13:26

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Město Valašské Meziříčí bude ještě letos pokračovat s rozšiřováním parkovacích míst na sídlištích ve Valašském Meziříčí, které se dlouhodobě potýkají s nedostatkem míst. „Celkem 109 nových parkovacích míst tak vznikne v ulici Palackého a Pod Oborou. Stát budou přes devět milionů a hotové budou na podzim letošního roku,“ sdělila mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.
Výstavba parkovacích míst patří v posledních letech mezi jednu z hlavních priorit radnice. Město Valašské Meziříčí každý rok buduje nová parkovací místa, přesto je jejich kapacita nedostačující. „Nejhorší situace je na panelových sídlištích. V loňském roce jsme vybudovali v ulici Palackého parkoviště s kapacitou 108 parkovacích míst, bohužel vzhledem k velikosti sídliště kapacita stále nestačí,“ uvedl meziříčský starosta Robert Stržínek (ANO). V ulici Palackého tak vznikne dalších 85 nových parkovacích míst. Předpokládané náklady budou činit 5,5 milionu korun.
Dalších 22 zcela nových parkovacích míst a dvě stání pro invalidy vznikne v rámci druhé etapy regenerace panelového sídliště Pod Oborou za objektem obchodu a služeb Květná. „Obyvatelé sídliště nyní využívají parkovací místa před restaurací Rajka. Po dokončení přestavby restaurace na hotel bude nyní veřejně přístupné parkoviště vyhrazeno pouze hotelovým hostům a návštěvníkům restaurace. Proto jsme se rozhodli výstavbu nových parkovacích míst co nejdříve zahájit,“ vysvětlil Robert Stržínek s tím, že nové parkoviště bude situováno do volného prostoru, kde se v současné době nachází nevyužívané asfaltové hřiště.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archiv KNZ