Město bude o prázdninách zdarma rozdávat tašky na tříděný odpad

13.07.2019 10:03

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Téměř patnáct stovek setů tašek na třídění a manipulaci s tříděným odpadem plánuje v průběhu prázdnin domácnostem rozdat valašskomeziříčská radnice. Město chce taškami na papír, plast a sklo ještě více zefektivnit nakládání s odpady na svém území.

„Tašky jsou určeny všem typům domácností na území města i v jeho místních částech. Výdej bude prováděn ve sběrném dvoře provozovaným společností TS Valašské Meziříčí s. r. o. na ulici M. Alše 833 od 15. července do 30. srpna, a to vždy od pondělí do pátku v době mezi 8:00 až 16:30,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Lukš Martinek.

„Tašky budou občanům vydávány zdarma. Stačí jen uvést adresu a podepsat se. Zároveň platí, že jedna domácnost má nárok na jeden set. Společenství vlastníků bytových jednotek z panelového domu může vybrat jednoho svého zástupce, který pak tašky rozdá do jednotlivých domácností v paneláku. Tuto aktivitu uvítáme, pracovníci sběrného dvora tak ušetří hodně času,“ uvedl Michal Lysák z odboru komunálních služeb.

Cílem aktivity je podpořit obyvatele města v separaci odpadu. „Praktické plastové tašky tří barev na třídění papíru, skla a plastu se dají navzájem spojit suchým zipem. Lidé tak mohou doma odpad třídit přímo do těchto tašek a poté jejich obsah jen vysypat do kontejneru stejné barvy. Tašky jsou použitelné opakovaně a výborně uskladnitelné, tudíž i manipulace s nimi je velmi příjemná. Pokud bude na tašky kladná odezva, město bude uvažovat o této podpoře i v dalších letech,“ doplnil referent, který má odpadové hospodářství na starosti.

Město Valašské Meziříčí tašky nakoupilo ve spolupráci s kolektivním systémem EKO-KOM. „V následujícím období se budeme snažit zefektivnit systém nakládání s odpady, abychom se v budoucnu vyhnuli nechtěnému navýšení nákladů na likvidaci odpadů, nebo jej alespoň zmírnili. Toto je právě jedna z aktivit, která může separaci odpadu zpopularizovat,“ myslí si Lysák.
Vlastimil Langer

Foto: www.valasskemezirici.cz