Mateřská škola ve Valašských Kloboukách bude opět v provozu od 25. května

21.05.2020 14:32

VALAŠSKÉ KLOBOUKY –Třídy valašskokloboucké mateřské školy opět ožijí dětským smíchem. Od pondělí 25. května dojde ke znovuobnovení provozu, tak aby se sladilo zajištění péče o děti předškolního věku s návratem žáků prvního stupně do školních lavic.

„Podle předběžného zájmu rodičů by se do školky mělo v prvních dnech vrátit více než šest desítek z celkem 150 dětí. Vzhledem k dosavadním omezením fungování je kloboucká mateřinka připravená zajistit provoz po celou dobu letních prázdnin, „ sdělil tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

„Denní režim školky uzpůsobíme podle pravidel, která nám dává metodika ministerstva školství a doporučení hygieniků. Týkají se používání ochranných pomůcek a dezinfekce, dodržování rozestupů osob při příchodu a odchodu dětí i dalších opatření v provozu školky. Rodiče musí první den při nástupu dětí do zařízení odevzdat potvrzení o bezinfekčnosti a souhlas ve vztahu k rizikovým faktorům,“ upřesnila Ivana Sáblíková, ředitelka Mateřské školy Valašské Klobouky. Čestné prohlášení je ke stažení zde na webu školky.

„Chceme co nejvíce vyjít vstříc rodičům, kteří si například museli část své dovolené vyčerpat už během období, kdy byla školská zařízení uzavřená, a tak zabezpečíme chod mateřské školy po celý červenec i srpen,“ ujistila ředitelka.
Protože byl provoz z důvodu protiepidemických opatření v jarních měsících omezen, došlo také k úpravě školkovného. „Rodiče nehradí plnou výši úplaty, která činí 450 korun měsíčně, ale pouze její poměrnou část. Za březen se jednalo o polovinu částky, za duben, kdy byla školka uzavřena, se neplatilo vůbec, a za květen bude částka odpovídat počtu dní, kdy bude školka v provozu,“ dodala Ivana Sáblíková.
Provoz školky se bude řídit pravidly, která jsou platná nejen pro děti, ale i pro jejich doprovod.

Vlastimil Langer

Zdroj a ilustrační foto: MěÚ Valašské Klobouky