Mateřská škola 1. máje se pravděpodobně opět otevře v pondělí 27. července

18.07.2020 07:16

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - V mateřské škole 1. máje 864 v Rožnově pod Radhoštěm se na začátku tohoto týdně potvrdila nákaza koronavirem COVID-19 u jedné z učitelek a bylo rozhodnuto o uzavření školy do odvolání.

„Ve čtvrtek proběhla desinfekce všech prostor ve školce a znovu se bude opakovat během následujícího týdne. Plný provoz mateřské školy bude obnoven v pondělí 27. července,“ sdělila tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Ve středu 15. července byla potvrzena nákaza u jedné z učitelek v mateřské škole v Rožnově pod Radhoštěm. Okamžitě bylo rozhodnuto o uzavření školky do odvolání a osoby, které přišly do rizikového kontaktu s nakaženou, nastoupily do karantény a čekaly na testování..
„Dostali jsme informaci, že výsledky u dalších kolegyní jsou negativní, budeme však ještě čekat na druhé kontrolní testy, které proběhnou příští týden. Rozhodli jsme se pro otevření v pondělí 27. července, jelikož během příštího týdne chceme provést ještě druhou vlnu desinfekce prostor pomocí ionizéru. Chci touto cestou poděkovat paní ředitelce Čechové, za maximální úsilí, které vynaložila na zvládnutí této situace,“ uvedl starosta města Radim Holiš.

Rodiče, kteří musí zůstat s dětmi doma během doby, kdy bude mateřská škola uzavřená, mohou podat žádost o čerpání ošetřovného. Na webových stránkách mateřské školy je dostupný formulář, který musí rodiče v tomto případě vyplnit a následně odevzdat svému zaměstnavateli.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto z dezinfekce školy: Měú Rožnov pod Radhoštěm