Masarykovo náměstí ozdobí vánoční strom a betlém

26.11.2018 08:29

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Rožnovské Masarykovo náměstí ozdobí na konci listopadu vánoční strom a betlém. Desetimetrový smrk ztepilý věnovala městu rodina Mrhálkova z Vigantic. „Součástí náměstí bude po dobu adventu také tzv. Betlém karpatského lidu, který město vyrobilo v roce 2014 díky projektu Tradice bez hranic. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a Betlému karpatského lidu se uskuteční v pátek 30. listopadu od 16,30 hodin,“ informoval tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Dnes převezou pracovníci odboru správy majetku městského úřadu na Masarykovo náměstí vánoční strom. Rozsvícení vánočního stromu a Betlému karpatského lidu je v Rožnově tradiční součástí předadventního kalendáře. V letošním roce se desetimetrový smrk poprvé rozsvítí v pátek 30. listopadu. Stejně jako samotný betlém, jehož součástí je 20 postav osob a zvířat. V rámci doprovodného programu, připraveného T klubem – kulturní agenturou, vystoupí od 16,30 hodin Cirkus trochu jinak z Ostravy-Zábřehu s představením Trampoty s Ježíškem.

„Děti si mohou přinést také své napsané vánoční přání. Odesílat se bude Ježíškovi andělskou poštou. Samotný vánoční strom se rozsvítí v 17,05 hodin. Ještě předtím mohou děti zamířit do prvního patra budovy městského úřadu do velké zasedací místnosti na vánoční tvořivou dílnu. Otevřena bude od 16,00 do 17,30 hodin a její součástí bude zdobení perníčků a výroba vánočních ozdob – andílků, svícínků a dárkových tašek,“ upřesnil tiskový mluvčí.

Při rozsvícení stromu se rozžhne 24 světelných girland, které obsahují celkem 4800 LED diod. Součástí vánoční výzdoby Masarykova náměstí je také 107 prvků převěsů a girland, které budou pověšeny po celém obvodu náměstí. Vánoční osvětlení ozdobí také ulici Lázeňskou a lávku pro pěší u Společenského domu.