Masarykova veřejná knihovna Vsetín je ode dneška k dispozici v omezeném režimu

27.04.2020 08:20

VSETÍN - Masarykova veřejná knihovna Vsetín obnovila dnes provoz v omezeném režimu a se zvýšenými hygienickými opatřeními. Otevřela pouze centrální půjčovua, zbytek provozů na Dolním náměstí otevře v úterý 28. dubna. Stejně s knihovnou otevřela i Turistické informační centrum Vsetín.

„Původně jsme počítali s termínem otevření o měsíc a půl později, čemuž jsme přizpůsobili i vcelku náročnou přípravu a nutné interní práce v knihovně. Ale naši uživatelé jsou pro nás to hlavní a opravdu se nám po nich celou dobu uzavření stýskalo. Takže jsme mobilizovali síly, personál a prostředky, abychom mohli knihovnu otevřít, i když prozatím v omezeném provozu,“ uvedla ředitelka knihovny Daniela Divínová.

Znovuotevření knihovny v omezeném režimu budou doprovázet zvýšená hygienická opatření. Knihovníci nudou muset používat desinfekci a ochranné pomůcky, dodržovat rozestupy a počet osob v půjčovnách se omezí.
„Věříme, že do budovy nebudou vstupovat návštěvníci s akutními zdravotními potížemi odpovídajícími virové infekci nebo podléhající karanténě. Knihovna bude zpřístupněna především pro půjčování a vracení knih a dalších druhů dokumentů a poskytování informačních služeb. Čtenářům, kteří mají doma knihy a další druhy dokumentů, vypůjčené před uzavřením knihovny 13. března, je výpůjční doba prodloužena do termínu 27. května. Stále beze změn fungují on-line služby knihovny,“ řekla ředitelka knihovny.

„V tuto chvíli je stále nouzový stav a těžko lze úplně předvídat další vývoj a termíny. Snažíme se dělat maximum pro spokojenost, ale také bezpečnost a ochranu jak nás knihovníků, tak uživatelů," dodala Divínová.
Provozní doba knihovny i informačního centra bude prozatím v těchto časech: pondělí - pátek v době 9 -10 hodin pouze pro občany ve věku 65+, pondělí, úterý, pátek v době 10–12 a 13-16 hodin, středa, čtvrtek v době 10-12 a 13-17 hodin.

Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Vsetín
Ilustrační foto: Archiv KNZ