MAP II podporuje volnočasové aktivity také ve Vrtuli

12.06.2020 07:47

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Díky podpoře v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Valašské Meziříčí II (MAP II) se klub Vrtule – svět her a poznání rozrůstá o nový interaktivní prvek. „Je jím hrací stěna o historii Valašského Meziříčí a mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko,“ sdělil tiskový mluvčí meziříčské radnicwe Jakub Mikuš.

„V loňském roce se oblíbené volnočasové zařízení Vrtule – svět her a poznání přestěhovalo z nevyhovujících prostor do objektu bývalé krásenské radnice. Zástupci klubu vyvinuli velké úsilí a s přispěním města i řady dalších sponzorů a dárců nemalé finanční prostředky na to, aby si do nových prostor našli cestu nejen děti, ale i jejich rodiče,“ uvedl Daniel Šulák, vedoucí pracovní skupiny Další témata.
„Protože se v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Valašské Meziříčí II zabýváme také volnočasovými aktivitami, dohodli jsme se na pomoci s vybavením nového sídla. V rámci společné aktivity tak vzniká nová interaktivní stěna o historii Valašského Meziříčí a mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko,“ dodal Daniel Šulák.H
Hojně navštěvovaná Vrtule se tak nejpozději do konce června rozroste o tři nové hravé prvky- Kronikárium, Kukátka a Historickou motanici. Ty nenásilnou formou seznamují návštěvníky s nejvýznamnějšími stavbami, které sehrály zásadní roli v minulosti i současnosti Valašského Meziříčí a celého mikroregionu.
„Poděkování patří Ivo Skočkovi a jeho týmu, kteří stojí za výrobou nejen této hry, ale i celkově příjemným konceptem trávení volného času v klubu Vrtule,“ doplnil Daniel Šulák.
Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí

ilustrační foto: Archiv KNZ