Majitelce rodinného domu v Rožnově hořel v noci obývací pokoj

11.10.2019 09:06

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Požár rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm likvidovaly dnes v noci čtyři hasičské jednotky. Majitelka domu utrpěla lehké popáleniny a nadýchala se zplodin hoření, záchranáři ji odvezli do nemocnice.

„Šetření příčiny vzniku požáru si převzal vyšetřovatel hasičů, který v noci provedl první ohledání místa. Dnes bude v šetření pokračovat. Příčina proč hořelo a škoda prozatím nebyla stanovena,“ uvedla zisková mluvčí HZS Lucie Javoříková.

Dnes před druhou hodinou ohlásila starší žena požár v Rožnově pod Rdhoštěm v ulici Dr. Milady Horákové, kde začalo hořet v obývacím pokoji rodinného domu. Operační důstojník HZS Zlínského kraje okamžitě vyhlásil požární poplach čtyřem hasičským jednotkám.

„V době příjezdu hasičů byla celá místnost v plamenech. K likvidaci požáru hasiči použili jeden vysokotlak a během krátké chvíle požár zlikvidovali,“ sdělila k zásahu tisková mluvčí.
Majitelka, která požár oznámila, byla v době příjezdu hasičů již mimo dům a v péči záchranářů, neboť se nadýchala zplodin hoření a byla i lehce popálená. Zdravotnická záchranná služba ženu odvezla do nemocnice k dalšímu vyšetření.
Nakonec hasiči dům zkontrolovali termokamerou. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny. Na místě na dohlídku zůstala pouze jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm.

Foto: HZS Zlínského kraje