Lupič skončil ve vazbě

05.06.2019 19:48

VSETÍN – V nemocnici skončil v sobotu 1. června čtyřiačtyřicetiletý muž ze Vsetínska, kterého před jednou hodinou ráno přepadli, oloupili o peníze a zranili ve Vsetíně dva muži. Jednoho útočníka policisté bleskově dopadli a ukončil ve vazbě.

 Muž ze Vsetínska doplatil v sobotu na svoji důvěřivost, když z centra Vsetína po dohodě o sjednání sexu následoval dvojici jemu neznámých mužů. U hřiště v ulici Pod Pecníkem ho ale dvojice napadla. Vzali mu peníze a způsobili zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice,“ informoval tiskový mluvčí vsetínské policie Vladislav Malcharczik.

Vsetínští policisté se ihned dali do zjišťování informací k tomuto incidentu. Do padesáti minut měli na služebně pět osob, které se pohybovaly na místě činu nebo v jeho blízkosti. Šestého si přivezli ve tři ráno. Policisté zjistili, že na přepadení muže se podílel dvaadvacetiletý muž z Ostravy pobývající na Vsetíně a nezletilý mladík.

„Muž z Ostravy byl již v neděli obviněn policejním komisařem ze spáchání trestného činu loupež. Jelikož má za sebou bohatou trestní minulost a byl již odsouzen za trestné činy majetkového ale i násilného charakteru, stanul v pondělí před soudem. Skončil ve vazbě. Za tento trestný čin lze podle trestního zákoníku uložit až desetileté vězení,“ sdělil policejní mluvčí.

Kriminalisté nadále zjišťují okolnosti tohoto skutku. Předmětem šetření je určit přesný průběh incidentu a podíl jednotlivých zúčastněných osob.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer