Luhačovice děkují všem, kteří pomáhají, také billboardem

18.04.2020 10:36

LUHAČOVICE – Radnice si velmi váží toho, že situace na Luhačovicku je díky obětavosti řady lidí stále klidná. Proto se vedení města rozhodlo lidem oficiálně poděkovat tak, aby toto sdělení měli všichni na očích.
„Držíme se a za to Luhačovice děkují všem zdravotníkům, dobrovolníkům a dalším, kteří pomáhají. V Masarykově ulici jsme proto umístili billboard s poděkováním za tuto pomoc,“ řekl za město starosta Marian Ležák. Toto sdělení opravdu na exponovaném místě, protože ulice je hlavní tepnou města.
„Uvidí ho tu mnoho občanů a to je dobře, protože poděkování patří i jim. Těší nás, že na Luhačovicku nepřibývá nakažených aké díky tomu, jak jsou obyvatelé disciplinovaní v nošení roušek a dodržování dalších opatření. To je také velká pomoc. Velmi si vážíme i soudržnosti mezi lidmi a porozumění,“ dodal starosta města.
„Příkladem jde u nás dokonce i zakladatel první zdejší lázeňské společnosti, MUDr. František Veselý. Věřím, že i on by měl z přístupu lidí velkou radost,“ pousmál se starosta s poukazem na foto rouškou vybavené sochy stojící u luhačovické kolonády.
O vzájemné pomoci a soudržnosti lidí v Luhačovicích svědčí i to, jakým způsobem zmíněný děkovný billboard vznikl. „Grafický návrh i možnost využití reklamní plochy pro toto sdělení nám byly poskytnuty zdarma, za což taky velmi děkuji,“ uzavřel starosta Marian Ležák.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Luhačovice