Lidé starší 65 let mohou od 2. listopadu s e-žádankou na testy covid-19 do otrokovické polikliniky

29.10.2020 16:00

OTROKOVICE - Na základě jednání se společností Vaše laboratoře, budou mít od pondělí 2. listopadu možnost občané starší 65 let s bydlištěm v Otrokovicích přijít na odběry, k nimž jsou vysláni prostřednictvím svých praktických lékařů nebo hygienickou stanicí do prostor Městské polikliniky k tomu určených.
„V současné době zde probíhají odběry pouze pro samoplátce. Od pondělí 2. listopadu mohou ti, kteří mají vystavenou e-žádanku na testy v čase od 16:30 do 17 hodin také ti občané, kterým jejich věk a stav neumožňuje zajet do Zlína na odběrové místo v krajské nemocnici,“ sdělila tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.
Tyto odběry budou možné pouze na základě přechozího telefonického objednání.
„Na základě upozornění kolegů zastupitelů jsme si uvědomili, že jsou mezi námi i občané, kteří nemají koho požádat, aby je do zlínské nemocnice na odběry zavezl, a cestování hromadnou dopravou není také v této době žádoucí. Jedná se především o osamělé osoby, které se ale i přesto mohly dostat do styku s pozitivně testovanou osobou na covid-19 a jejich praktický lékař nebo hygienická stanice je vyzvou k absolvování testu,“ uvedl Ondřej Wilczynski, otrokovický místostarosta, který se společností Vaše laboratoře tuto možnost vyjednal.
Odběry COVID-19 pro osoby starší 65 let s bydlištěm v Otrokovicích
Metoda vyšetření: PCR test
Odběr: Výtěr z nosohltanu
Kdy: pondělí, úterý, středa, pátek (16.30-17.00) pouze na objednání
Objednání: telefonicky (739 408 931) v pracovní dny 9.00 - 11.00
Výsledky: SMS
„Žádáme objednané klienty na odběry covid-19, aby chodili pokud možno přesně na stanovený čas. Důvodem je, aby se co nejméně potkávali s ostatními návštěvníky polikliniky,“ zdůraznil jednatel Městské polikliniky Otrokovice Pavel Javora.

Zdroj a foto: Měú Otrokovice