Lidé se mohou vzdělávat v kurzech pořádaných knihovnou

15.02.2017 09:17

ZLÍN – Krajská knihovna Františka Bartoše nabízí vzdělávací kurzy pro veřejnost. Pro první půlrok tohoto roku připravili zaměstnanci knihovny několik počítačových kurzů, díky kterým se může vzdělávat široká veřejnost.
„V druhé polovině února ve dnech 16. a 21. 2. odstartuje dvoudenní kurz s názvem Internet pro začátečníky. Účastníci kurzu získají informace o základních službách, které jsou na internetu dostupné. Dozvědí se, jak na internetu vyhledávat informace. Důraz bude kladen na orientaci a bezpečnou práci v prostředí internetu. Kurz je určen pro zájemce se základní znalostí práce na PC,“ sdělila Ludmila Plačková, projektová manažerka knihovny.
„Na začátku března se budeme věnovat emailové komunikaci. Lidé získají základní povědomí o e-mailové komunikaci, o rozdílech mezi e-mailovými klienty a freemailovými službami. Naučí se prakticky využívat službu Gmail. Kurz je určen začínajícím uživatelům e-mailových služeb a těm, kteří by si chtěli založit účet na Gmail a umět ho spravovat“, přiblížil další program pracovník úseku vzdělávání Martin Ďurkáč.
V knihovně nevynechají ani tolik diskutované téma a to sociální sítě. Přednášející v třídílném dílném kurzu přiblíží posluchačům Facebook, Twitter, Youtube, linkedIn, Instagram, Tumblr a podle poptávky i další. Kurz se bude konat v dubnu.
Květnový kurz s názvem Senioři píší Wikipedii provede účastníky od základů Wikipedie, přes teorii až po praxi a přidávání vlastních příspěvků. Úspěšný absolvent kurzu obdrží Metuzalémovu absolventskou hvězdu jako potvrzení toho, že se zařadil mezi Wikipedisty. Kurz je vhodný pro seniory, kteří zvládají základy práce s počítačem a dokáží se orientovat na internetu.
Na červen je naplánovaný kurz o e-knihách. Posluchači budou seznámeni s termíny elektronická kniha, čtečka, formáty e-knih apod. Dozvědí se o výhodách a nevýhodách čtení elektronických knih a zjistí, kde si mohou e-knihy zdarma legálně stáhnout nebo koupit. „Kurz je určen pro majitele čteček E-reading verze 2 a vyšší, zařízení s operačním systémem Android a iOS“, doplnil Martin Ďurkáč.
Více informací najdete na www.kfbz.cz.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archiv 14|15 Baťův institut