Lidé nejčastěji ztrácejí klíče, našla se i endoskopická kamera

09.01.2018 10:52

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Klíče, peněženky, čipové karty, ale i zatemňovací roleta nebo endoskopická kamera. I takové předměty čekají na své majitele ve ztrátách a nálezech na valašskomeziříčské radnici. Seznam každoročně čítá téměř sto položek.   
„Nejčastěji nám lidé nosí svazky klíčů, prázdné peněženky a mobilní telefony. Měli jsme tu dokonce i tašku s vybavením na baseball,“ prozradila Magda Klosová z Městského úřadu Valašské Meziříčí.
Poctivý nálezce na radnici odevzdal ztracenou obálku s několika tisíci. „Těsně před Vánoci nám byla předána hotovost ve výši deset tisíc korun. Majitel se k nálezu ještě ten den přihlásil,“ uvedla Klosová.
Všechny nálezy musí radnice dle zákona tři roky skladovat. „Předměty, které si nikdo nevyzvedne, a mohou ještě posloužit, nabízí město k prodeji prostřednictvím e-aukce,“ doplnila Magda Klosová.    

„Seznam všech věcí i s datem vyhlášení město uveřejňuje a průběžně aktualizuje na webových stránkách www.valasskemezirici.cz v sekci Ztráty a nálezy,“ upozornila tisková mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer