Letušky z Otrokovic poutaly pozornost i na pražském veletrhu Holiday World

20.02.2017 16:47

OTROKOVICE - Reprezentovat Zlínský kraj na pražský veletrh cestovního ruchu Holiday World ve dnech 16. až 19. února odjeli i zástupci Otrokovic. „Letuška z historického letounu Electra, který přiletí do Otrokovic na prvního máje, nabízela návštěvníkům místní uzeniny a zvala hosty nejen do našeho města, ale do celého Zlínského kraje,“ informovala tisková mluvčí města Otrokovice Romana Stehlíková.
V rámci expozice Zlínského kraje zde měl zastoupení Vsetín, Otrokovice, Holešov a Baťův kanál. „Jako obvykle byly nejžádanější turistické mapy, cyklomapy, seznamy akcí a ubytovacích zařízení v jednotlivých městech,“ uvedla Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury, která se veletrhu také zúčastnila.
Hlavním cílem účasti na veletrzích cestovního ruchu je propagace měst a přilákání turistů do kraje. Dalším benefitem je získání informací a kontaktů pro budoucí spolupráci. „Otrokovice spolupracují s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy, pod jejíž hlavičkou jsme letos propagaci rozšířili i na Holiday World,“ přiblížila Barbora Šopíková.
Otrokovice letos nabízejí široké spektrum akcí pro veřejnost. Na své si přijdou jak zástupci kulturních, společenských, tak sportovních aktivit. „Vzhledem k dopravní dostupnosti je naše město strategickým místem, kde zakotvit. Návštěvníci zde najdou kvalitní ubytovací zázemí v různých kategoriích včetně restauračních zařízení. Mohou zde navštívit Baťův kanál, kulturní památku architekta Karfíka Hotel Baťov – Společenský dům, v létě místní koupaliště či Rekreační oblast Štěrkoviště a mnoho dalšího. Cyklisté ocení cyklostezku podél řek Moravy a Dřevnice a milovníci kultury mohou navštívit Městskou galerii Otrokovice nebo využít pestrou nabídku programu Otrokovické BESEDY,“ vyjmenoval přednosti města starosta Jaroslav Budek.
Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Letos se uskutečnil 26. ročník v areálu holešovického Výstaviště v Praze.

Vlastimil Langer

Foto: www.oreokovice.cz