Letošní regenerace Křižné a Vyhlídky vyjde na téměř 40 milionů korun

21.04.2020 12:34

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - V dubnu zahájila radnice pátou etapu regenerace panelových sídlišť Vyhlídka a Křižná. Občané se dočkají nových dětských hřišť, opravených chodníků, parkovišť, veřejného osvětlení či doplnění mobiliáře. Hotovo má být do konce letošního srpna.

„Dle našich finančních možností a také na základě připravených projektů a vysoutěžených zakázek se postupně snažíme regenerovat všechna panelová sídliště ve Valašském Meziříčí. V dubnu jsme tak přistoupili k pátým etapám regenerací Křižné a Vyhlídky za téměř 40 milionů korun,“ informoval starosta Robert Stržínek.

Aktuální etapa regenerace sídliště Křižná za téměř 18,4 milionu Kč se týká ulic Křižná, Seifertova, U Apolla a Bratří Čapků. „Do konce srpna se zde občané dočkají nového hřiště pro menší děti, ale také posilovacího a sportovního hřiště pro mládež a starší návštěvníky,“ řekl starosta.
Součástí páté etapy bude také vybudování kontejnerových stanovišť na komunální odpad, výstavba nových a oprava stávajících chodníků a parkovacích ploch, oprava veřejného osvětlení či doplnění městského mobiliáře a úprava zeleně. Do budoucna je plánována ještě poslední šestá etapa, kterou se regenerace sídliště Křižná završí.

V případě sídliště Vyhlídka město zahájilo poslední etapu regenerace již nyní. Dotýká se lokality vymezené ulicemi Havlíčkova a Zdeňka Fibicha.
„Vysoutěžená cena v tomto případě přesahuje 21 milionů korun, za které opět vybudujeme nová dětská hřiště, kontejnerová stání, doplníme a opravíme městský mobiliář i veřejné přiblížil Robert Stržínek.

Na obou sídlištích se zároveň počítá s výsadbou a úpravou zeleně. „V případě Křižné to bude devět nových listnatých a jeden jehličnatý strom. Během přípravných prací jsme zde navíc v rámci snahy o zachování stávající zeleně přesadili také jeden vzrostlý javor,“ připojila místostarostka Yvona Wojaczková.
„Na Vyhlídce se občané dočkají čtyř nových listnatých a dvou jehličnatých stromů a v rámci terénních úprav zde počítáme se zatravněním plochy o velikosti cirka 4 000 metrů čtverečních,“ dodala na závěr místostarostka.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí