Léto se blíží, město nainstalovalo zařízení k osvěžení kolemjdoucích

02.06.2020 09:02

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Nové mlžné zařízení nabízí osvěžení přímo na centrálním Masarykově náměstí. „Konstrukci s tryskami s vodou doplňují mobilní květináče, které vkusně doplňují květinovou výzdobu v jiných částech náměstí,“ informoval tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.

„V minulých letech bylo na Masarykově náměstí instalováno provizorní mlžné zařízení formou převěsu mezi sloupem veřejného osvětlení a rozcestníkem, které sice poskytovalo ochlazení v horkých letních měsících, ale esteticky na centrální náměstí zcela nezapadalo.

„Lidé na možnost ochlazení přímo na náměstí reagovali veskrze pozitivně, proto jsme se rozhodli nejen zachovat mlžné zařízení pro osvěžení vzduchu v horkých letních dnech, ale současně jej dostat do vhodnější podoby pro centrum města. Nakonec jsme technické řešení mlžné bány spojili s obohacením květinové výzdoby v centru města," řekl starosta města Stanislav Blaha. 

Oblíbené květinové pyramidy a závěsné truhlíky na sloupech veřejného osvětlení proto letos na Masarykově náměstí doplnily mobilní květináče s další květinovou výzdobou. Tyto květináče jsou současně doplněny mlžným zařízením.

„Toto zařízení představuje systém čtyř mlžných bran, které jsou osazeny mlžícími tryskami, vytvářejícími  rovnoměrný opar pod bránou a v jejím okolí. Květináče a mlžné brány jsou mobilní, takže stávající sestava ve tvaru kříže je variabilní,“ dodal mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště