Letní semestr Univerzity třetího věku bude o baroku

26.01.2019 07:56

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Lidé seniorského věku a invalidní důchodci, kteří se chtějí vzdělávat, mají ještě možnost podat si přihlášku do letního semestru Virtuální Univerzity třetího věku.
„Přednášet se bude téma barokní architektury, a to jednou za dva týdny buď v úterý, nebo ve čtvrtek. Za absolvování semestru studenti obdrží pamětní list,“ informovala tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

„Virtuální Univerzita třetího věku studentům umožňuje rozvíjet své znalosti v různých oborech. Pro letní semestr jsme zvolili kurz s názvem Barokní architektura v Čechách, při kterém se mohou účastníci formou videopřednášky vydat po vlastech českých a poznávat barokní stavby a jejich specifika,“ pozvala Jana Dorňáková, knihovnice a tutorka virtuálního vzdělávání.

Studium je určeno pro seniory nad 65 let a invalidní důchodce bez omezení věku. Přednášky probíhají v městské knihovně vždy v době od 9 do 11 hodin. Zájemci se mohou přihlašovat do 8. února, a to osobně, na e-mailu knihovna.klobouky@cmail.cz nebo telefonu 577 320 932.

Vlastimil Langer

Foto: www.valasskeklobouky.cz