Letní pobyty na horách „táhnou“: Resort Valachy má o pětinu vyšší obsazenost než loni

07.07.2020 07:43

VELKÉ KARLOVICE – Předpoklad odborníků, že letošní léto bude ve znamení tuzemských dovolených, se naplňují. Alespoň v tradičně oblíbených horských destinacích. Resort Valachy ve Velkých Karlovicích v Beskydech hlásí na prázdniny až o dvacet procent vyšší obsazenost oproti loňskému roku. Zvláště velké rodinné pokoje už jsou téměř rozebrané.

„Náš nejvyhledávanější hotel Horal je na červenec už takřka plný, brzy se obsadí i srpnová kapacita. V našem nejkomfortnějším hotelu Lanterna oproti loňsku výrazně vzrostl zájem o delší dovolené, výjimkou nejsou ani sedmidenní, to dřív nebylo obvyklé. Poptávka je enormní a se začátkem prázdnin stále roste. Máme z toho radost, už proto, že červen nebyl zdaleka tak optimistický a hosté se vraceli pozvolna. Chyběli nám i Slováci, kteří to k nám mají kousek. Iti už se vracejí,“ uvedla provozní ředitelka Resortu Valachy Zuzana Vašutová.

V Resortu Valachy pro letní sezónu přizpůsobili nabídku doprovodných služeb očekávanému zájmu lidí o aktivity pod širým nebem. „Od tohoto týdne pro hotelové hosty i širokou veřejnost pořádáme jako novinku dvakrát týdně táboráky s kytarou a lampionovým průvodem pro děti, připravili jsme novou stezku valašských strašidel neboherní zónu s půjčovnou sportovního vybaveníu Bistra Razula, kde jsme také vylepšili občerstvení a posezení,“ sdělila tisková mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.
„K tomu mají hosté v pobytových balíčcích vedle oblíbeného neomezeného vstupu do wellness center také například piknik, výuku golfu, ranní jógu nebo zapůjčení holí pro nordicwalking. Pořádáme i kurzy pečení frgálů, středeční hudební podvečery na terase hotelu Horalu a víkendy s grilováním. Pro děti jsme přichystali animační programy i novinky v podobě kurzů pečení pizzy acelodenníchzábavných kempů zaměřených na poznávání přírody, portášské dovednosti nebo vaření pod širým nebem,“ dodala Zuzana Vašutová.

V závěru července Resort Valachy chystá tradiční triatlonový závod Valachy Man, nad jehož konáním dlouho visel otazník. Díky uvolňujícím se protiepidemickým opatřením se ale nakonec uskuteční a to v původně plánovaném rozsahu i termínu 24. a 25. července. „Charitativní festival Týden kultury na Valašsku, který Resort Valachy pořádá vždy na konci prázdnin, byl sice již dříve zrušen, s ohledem na současnou situaci se ale nakonec přece jen uskuteční alespoň část původně plánovaného programu v podobě představení Jaroslava Duška Čtyři dohody a Pátá dohoda ve dnech 23. až 25. srpna,“ poznamenala tisková mluvčí.

Resort Valachy sdružuje čtyři hotely v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích s 360 lůžky. Zatímco hotely Lanterna a Horal se zaměřují na náročnější klientelu, která vyhledává špičkové wellness služby a gastronomii s osobní péčí, hotely Galik a Pod Javorem nabízejí jednodušší a levnější standard ubytování především pro tábory či skupiny cestovatelů. „Zdánlivým paradoxem je, že více obsazené jsounyní naše dražší hotely. Už delší dobu platía ani minulé měsíce na tom nic nezměnily, že nároky cestovatelů rostou a za komfortní a pestré služby si lidé rádi připlatí,“ uzavřela Zuzana Vašutová.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Resort Valachy