Letní kino v Hulíně zahajuje sezonu pohádkou Zakleté pírko

24.06.2020 08:05

HULÍN – Pohádky, komedie, romantika, drama, ale i třeba hudba. Z celé řady žánrů je tvořen letošní program Letního kina v Hulíně. První promítání se uskuteční v pátek 26. června a návštěvníci se mohou těšit od 21.15 na českou pohádku Zakleté pírko.
Letní kino je na sezonu připravené. „Vyměnili jsme dřevěné části laviček, aby se našim divákům lépe sedělo. Celý areál je také pečlivě uklizen, aby se jeho návštěvníci cítili co nejlépe,“ sdělila Jarmila Zakravačová, ředitelka Městského kulturního centra Hulín, které Letní kino provozuje.
Letní kino má v Hulíně tradici už od roku 1965. „Navštívili ho celé generace našich občanů, řada z nás na něj má krásné vzpomínky. Zažili jsme v něm éru francouzských a italských komedií, chodili jsme na indiánky, shlédli ale také spoustu tematicky závažných a kvalitních filmů. Nepochybuji o tom, že i současné děti a mládež budou za pár let na zážitky spojené s návštěvami „letňáku“ vzpomínat a dospělí v programu najdou zajímavé tituly,“ konstatoval Roman Hoza, starosta Hulína.
„Areál je na sezonu díky pracovníkům MKC skvěle připravený a s novými lavičkami čeká na milovníky naší i světové kinematografie,“ dodal starosta.
„Letní kino bude promítat za každého počasí, vstupné je jednotné ve výši 80 korun. Návštěvníci si mohou zapůjčit deky a zakoupit občerstvení. Informace o programu a další aktuality lze nalézt na webových stránkách www.mkchulin.cz, nebo na facebookovém profilu MKC Hulín,“ doplnil Zdeněk Dvořák z hulínské radnice.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Hulín
Úklid a opravy byly v letním kině důkladné. Foto: J. Zakravačová