Kyvadlová doprava a parkování v období konání ledových soch na Pustevnách

11.01.2019 08:07

PROSTŘEDNÍ BEČVA - Od 12. ledna do 27. ledna proběhne na Pustevnách festival ledových soch. Víkendy v tomto období zde patří k nejnavštěvovanějším v roce. Obec Prostřední Bečva je hlavní přístupovou branou na Pustevny a zároveň zde provozuje parkoviště.

„Během víkendů: 12.-13., 19.-20. a 26. až 27. ledna bude posílena hromadná doprava z Prostřední Bečvy na Pustevny. Od 10.00h  do 16.00h odjede každou půl hodinu od zastávky Zavadilka autobus. Poslední spoj z Pusteven odjíždí v 16.30h. Kyvadlovou dopravu zajišťuje ČSAD Vsetín, a.s. Autobusy staví na všech běžných zastávkách na trase,“ informovala Alena Srovnalová, místostarostka Prostřední Bečvy.
Osobní automobily mají možnost zaparkovat přímo na Pustevnách. „Parkoviště má kapacitu 200 míst, ale upozorňujeme návštěvníky, že o víkendu se brzy naplní. Doporučujeme sledovat obsazenost parkoviště a další aktuální informace na webu obce: prostrednibecva.cz, avšak nejlépe je vyhnout se komplikacím na cestě využitím autobusové dopravy,“ upřesnila místostarostka.
Na Pustevny se lze také svézt lanovkou z Trojanovic. O víkendu, svátcích a letních prázdninách zaplatí motoristé za den parkování 150 Kč, od 15.00h pak 100 Kč. V pracovní dny je parkovné levnější: 100 Kč/den a 80 Kč od 15.00h. Platba na místě je možná kartou nebo hotově.

V průběhu konání festivalu ledových soch bude o víkendech motoristům k dispozici záchytné parkoviště v Prostřední Bečvě v Kněhyních po pravé straně silnice u autobusové zastávky Bártek. Parkovné je zde 50 Kč, platba hotově.
Vlastimil Langer