Kvůli velkému zájmu veřejnosti prodloužilo muzeum konání výstavy Poklady z Hostýnských vrchů

31.07.2020 17:11

ZLÍN - Před dvěma týdny vystavilo Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně dva depoty zlatých a stříbrných mincí, objevených letos v létě, aby měla veřejnost možnost se s nimi seznámit před odesláním na další expertizy.
„Výstava Poklady z Hostýnských vrchů těší mimořádnému zájmu veřejnosti. Muzeum proto mimořádně otevřelo výstavní prostory krátkodobých výstav, kde jsou mince k vidění, i v pondělky, ale ani tak zájem neopadá. Doslova davy lidí a fronty u pokladen svědčí o tom, jakou pozornost poklady a jejich historická hodnota vzbudily,“ řekla Silvie Lečíková z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.
„Nás to samozřejmě moc těší z hlediska návštěvnosti, ale ještě víc proto, že lidem ve Zlínském kraji i odjinud není historie regionu lhostejná,“ dodala Lečíková.
Muzeum se s ohledem na přetrvávající zájem rozhodlo prodloužit tuto výstavu až do neděle 9. srpna. Mimořádně bude otevřeno i pondělí 3. srpna od 10 do 16 hodin, v ostatní dny do 18 hodin. Vzhledem k tomu, že v prostorách jsou k vidění i další krátkodobé výstavy muzea (Příběh železa, Krysáci, Baťův pedikér) a protože děti mají po celé prázdniny vstup do muzea zdarma v rámci akce Zlínský kraj dětem, jeví se Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně jako dobrý tip na prázdninový výlet.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Muzeum jihovýchodní Moravy