Kvůli vedrům radnice nařídila kropit ulice

14.06.2019 11:48

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Neustupující vedra přinutila valašskomeziříčskou radnici začít s kropením ulic. Jeho cílem je zvlhčit vzduch, zchladit komunikace a tím i celkově zlepšit klima ve městě. K prvnímu kropení došlo ve středu 12. června. Podle dosavadních prognóz se kropicí vozy do ulic znovu vydají v pátek 14. června a o víkendu.

„Pokud přetrvávají teploty nad třicet stupňů tři dny v řadě za sebou, vždy přistupujeme ke kropení frekventovaných ulic. Tímto opatřením se snažíme zpříjemnit pobyt ve městě jak obyvatelům, tak jeho návštěvníkům,“ vysvětlil Michal Lysák, referent odboru komunálních služeb.

Vozy do terénu vyráží dvakrát denně. Poprvé kolem poledne, druhou vlnu kropení provádí okolo 16. hodiny. Radnice si od kropení slibuje zvlhčení vzduchu, snížení prašnosti a ochlazení dlažby i komunikací.

„Kropicí vozy operují v lokalitách náměstí, ulice Poláškova, Soudní, Komenského, Mostní, Křižná, Zašovská, Králova, Šafaříkova, Žerotínova, U Nemocnice, sídliště Štěpánov, Vyhlídka I a Vyhlídka II,“ upřesnil Lukáš Martinek, tiskový mluvčí meziříčské radnice.
Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ