Kvůli třem stovkám zneužil viník nehody cizí osobní údaje

17.03.2019 12:42

ZLÍN - Zodpovědnost za svůj dopravní přestupek chtěl viník ze středních Čech svalit na ženu ze Zlína, kterou zřejmě ani neznal. Jenže ona paní byla v době spáchání přestupku upoutána na lůžko a měsíc nato zemřela. Viníka čeká pokuta nebo vězení.

„Muž ze Zlína si koncem ledna přišel na poštu převzít zásilku, která byla určená jeho ženě, jež před měsícem zemřela. Protože ale zásilka byla určená do vlastních rukou, pošta mu ji nepředala. Zavolal podle adresy odesilatele na příslušný úřad města ve středních Čechách se žádostí o informace. Vysvětlení ho však zarazilo, proto se obrátil na policii,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Šestatřicetiletý provozovatel vozidla se podle všeho dopustil na konci listopadu loňského roku ve středních Čechách dopravního přestupku. Když po něm chtěli pracovníci příslušného úřadu zaplatit pokutu ve výši 300 korun, odmítl a uvedl, že řidičem vozidla byla v době spáchání přestupku žena ze Zlína.

„Paní ovšem nebyla vlastníkem řidičského oprávnění a v době spáchání přestupku byla upoutána na lůžko, takže bylo vyloučené, aby řídila vozidlo. Její manžel navíc vysvětlil, že žádné známé ani rodinu ve středních Čechách neměli,“ sdělila policistka.

Muži, který zneužil osobní údaje jiné osoby ke svému prospěchu, nyní podle Moniky Kozumplíkové hrozí buď několikatisícová pokuta ve správním řízení, nebo v řízení trestním trest odnětí svobody až na dva roky za poškození cizích práv.

Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archvi KNZ