Kulturu, sociální a zdravotní služby i vzdělávání podpořili radní a zastupitelé v rámci grantů

26.07.2020 10:54

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Na podporu v oblasti sociálních a zdravotních služeb, podpory zdraví, kultury a také vzdělávání a lidských zdrojů schválili radní Valašského Meziříčí 395 tisíc korun. Dalších 274 tisíc korun doporučili odsouhlasit zastupitelům města, kteří částku navýšili o dalších 15 tisíc korun.

„V rámci sociálních a zdravotních služeb, podpory zdraví může využít finanční příspěvek od města deset organizací. Díky přiděleným grantům mohou dofinancovat provozní i mzdové náklady a také využít příspěvek na provoz své sociální služby. Radní je podpořili částkou bezmála 216 tisíc korun,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.

Schváleny byly i granty v oblasti kultury. Za finančního přispění města v celkové výši 119 tisíc korun se uskuteční řada kulturních akcí jako je tradiční vánoční koncert pěveckého sboru Hedvika,festival Podzimní varhany 2020 nebo hudební akce Andělská Bystřička 2020 a další.

V oblasti vzdělávání a lidských zdrojů mohli radní v druhém kole rozdělit až 60 tisíc korun. Podporu využije klub Vrtule - svět her a poznání na vzdělávací programy a Nadační fond ALTEREGO na projekt Výuka on-line.

„V oblasti sociálních a zdravotních služeb, podpory zdraví získali dva žadatelé celkem 184 tisíc korun. Spolek Andělé stromu života podporu od města využije na financování Mobilního hospicu Strom života a Charita Valašské Meziříčí může díky grantu financovat Centrum sociálně-materiální pomoci a pořízení nových ochranných pomůcek,“ vyjmenoval tiskový mluvčí.

Zastupitelé také finančně podpořili tři místní žadatele v oblasti kultury částkou 110 tisíc korun. Český svaz ochránců přírody dotaci využije k doplnění a převedení knihy Valašskomeziříčské kalendárium na webové stránky, Zlaté šípy na interaktivní výstavu a ZUŠ Alfréda Radoka na realizaci učebnic varhanní improvizace.

O další finanční podporu pro rok 2020  v rámci Podpory malého rozsahu si mohou organizace požádat ještě do září letošního roku.

Zdroj: Měú Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Archiv KNZ