Krytý bazén ve Valašském Meziříčí se může pro veřejnost otevřít už v pondělí 1. června

27.05.2020 13:08

VLALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Milovníci vody, plavání a dalších aktivit s tím spojených mohou slavit. V omezeném režimu a za dodržení aktuálně platných hygienických opatření by se jim od pondělí 1. června mohl znovu otevřít Krytý bazén Valašské Meziříčí.
„Areál valašskomeziříčského krytého bazénu je kvůli opatřením souvisejícím s epidemií koronaviru pro veřejnost uzavřen od 10. března. Vzhledem k poslední velké vlně rozvolňování vládních a dalších nařízení se však lidem může v omezeném režimu otevřít. Tento krok podpořila i valná hromada městské společnosti ST Servis, která provoz Krytého bazénu Valašské Meziříčí zajišťuje,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikkuš.
„I když bazény v našem nejbližším okolí zatím zůstávají uzavřeny, my chceme jít cestou vedoucí k postupnému návratu do normálu. Není to jednoduché rozhodnutí, neboť další uzavření bazénu vyjde město paradoxně levněji než jeho znovuotevření. Vnímáme však, že lidem chybí volnočasové vyžití a aktivity vedoucí k utužování kondice a zdraví. Proto valná hromada jednoznačně podpořila znovuotevření Krytého bazénu Valašské Meziříčí od pondělí 1. června,“ řekl starosta Robert Stržínek.
„Musíme však ještě počkat na výsledek kontrolního rozboru vody, který provádí hygiena, a hotov bude do konce týdne. Pokud bude rozbor v pořádku, otevření bazénu v uvedeném termínu nic nebrání,“ sdělil starosta.

Bazén pak bude otevřen v běžných otevíracích hodinách při respektování doporučení Krajské hygienické stanice se sídlem ve Zlíně.
„K dispozici budou návštěvníkům plavecký, rekreační a dětský bazén, relaxační whirlpool, tobogán, masážní lavice a dnové perličky. Jejich kapacita však bude omezena a v jeden čas může být v areálu maximálně 130 návštěvníků. Lidé budou muset respektovat také všechna platná hygienická nařízení mezi jinými používání roušek a dodržování dvoumetrových rozestupů,“ shrnula omezení provozu Miroslava Wrzecká, jednatelka společnosti ST Servis s tím, že zbývající atrakce včetně wellness zůstávají uzavřeny až do odvolání.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí